Olimpiai összefoglaló

Nyomtatás

 

Ez év augusztus 8-án megkezdődtek a 29. Nyári Olimpiai Játékok Pekingben. A nyolcas szám a kínai kultúrában szerencseszám: a jólét, az egészség, a bizalom, a remény jelképe. A megnyitó helyszíne a Pekingi Nemzeti Stadion volt, amelyet "Madárfészekként" emlegetnek. A szervezők gigantikus showműsorral készültek, volt tűzijáték, akrobaták, zongorázó gyerek és sok-sok vibráló táncos. A magyar csapat 83.-ként vonult be a stadionba, a magyar nemzeti zászlót Kammerer Zoltán, háromszoros olimpiai bajnok (kajakozó) vitte. Ezen az olimpián 10 500 sportoló vett részt, akiknek a legnagyobb tét természetesen az aranyérem megszerzése volt.


Aranyérmeink:

Vártunk, vártunk az aranyra és végül Vajda Attila megnyerte a kenu egyesek 1000 m-es döntőjét, méghozzá remek, taktikus versenyzéssel.


A hölgyek is kivették a részüket a győzelemből és két gyönyörű lány bizonyította, hogy mire képesek a kajakozó világelit soraiban: Kovács Katalin és Janics Natasa a női kajak kettes 500 méteres számában aranyérmesek lettek.
 

Aranycsapatunk, a vízilabdázó fiúk ismét kitettek magukért, hiszen csodálatos játékban legyõzték Amerika csapatát. Magyarként, nekik is köszönhetõen ismét büszkébbek lehetünk magunkra. Vízilabdában ismét mi vagyunk a világelsök! . Szép volt, fiúk!
 

Ezüstérmeink:

Reménykedtünk hogy úszóink arannyal fognak meglepni, de volt egy világklasszis amerikai versenyzõ, aki életének csúcsformájában verhetetlennek bizonyult. Cseh László – az amerikaitól alig-alig lemaradva – végül 3, igen értékes ezüstéremmel térhetett haza Kínából.
 

Nem feledkezhetünk meg Fodor Zoltánról sem; kötöttfogású bíkózónk ugyanis – bár ellenfelével szemben esélytelennek számított – szintén második helyezést szerzett. A klajak négyesben induló hölgyek is remekelteki,  megszerezték az ötödik ezüstérmünket. Köszönjük nektek is!
  

Bronzérmeink: 

A tragikusan elhunyt Kolonics György számában a kenu kettes 1000 méteren a Kozmann György – Kiss Tamás páros indult. Harmadik helyük hihetetlen siker, már-már emberfeletti küzdelmüknek köszönhetõ, és akár aranyéremmel is felér. Kiss ugyanis a Kolonics György hirtelen halála után térdelt be Kozmann mögé, és a várakozásokat messze felülmúlva tudtak teljesíteni. Mincza Nébald Ildikó is bronzérmet szerzett a női párbajtőrözők egyéni versenyében,; õ egy kínai lányt gyõzött le a páston. Azt se feledjük, hogy most 170 magyar sportoló vett részt az olimpián, és nem 220, mint négy évvel ezelõtt, tehát ez is lehet az oka a kevesebb éremnek. A mi sportolóink érmeikkel az összesített világranglista 21. helyén végeztek. Magyarország - az olimpiai játékok történetét ismerve - az egyik legsikeresebb nemzet, figyelembe véve méretét és lakóinak számát. Olimpiai eredményei ezért az Egyesült Államok, Németország, Oroszország és Kína elsöprõ sikerei mellett is óriási bravúrnak számítanak.
 

Minden magyar aranynak örülnünk kell! Legyünk büszkék minden magyar éremre, minden magyar sportolóra, akik ott voltak, helytálltak a küzdelemben. Hallgassuk büszkén nemzeti himnuszunkat, amikor magyar(ok) áll(nak) a dobogó legfelső fokán!
 


Kádár Dóri