A Svédországi Magyarok Országos Szövetségének lapja
 

Márton Áron-emlékérem Szente Imrének

 

A BUDAPESTI SZÉKHELYŰ Bethlen Gábor Alapítvány olyan személyeket jutalmaz, akik kiemelten hozzájárultak szellemi értékeink megőrzéséhez, azt a maguk tehetsége szerint gyarapították, otthon és a nagyvilágban megismertették. Bakos István kuratóriumi elnök szíves közlése nyomán szereztünk tudomást az alapítvány idei díjazottairól, akiknek névsorában örömmel fedeztük fel a Szente Imre nevét is.

 
Szente Imre 

 

A Bethlen Gábor Alapítvány 1979-80-ban alakult, több mint hatvan közéleti személyiségnek (Illyés Gyula, Németh Lászlóné, Kodály Zoltánné, Csoóri Sándos stb.) az összefogásával. Célja a magyar kultúra megőrzése, felmutatása és továbbadása.


A szerkesztőség nevében gratulálunk Szente Imrének, jó egészséget és termékeny írói éveket kívánunk neki mindannyiunk örömére és épülésére!

 

Tisztelt Szente Imre !

 

A hazánkban elsőként – 1980-ban – létrehozott civil egyesület, a Bethlen Gábor Alapítvány kuratóriuma 2008. október 2-i ülésén ítélte oda az idei Márton Áron-emlékérmeket, Szervátiusz Tibor alkotását.


Alapítványunk névadója, Bethlen Gábor és Erdély szentéletű mártír püspöke Márton Áron, együtt jelentik azt a szellemiséget, amely az emberi humánumot, a magyarság szolgálatát, a kisebbségek védelmét a legnehezebb időkben is példaszerűen képviseli. Ennek a szellemiségnek megfelelve; magas szintű, áldozatos tevékenységet végző egyének és közösségek nyerhetik el e kitüntetést, a MÁRTON ÁRON-EMLÉKÉRMET.


Örömmel értesítjük, hogy – a magyar irodalom magas szintű művelése, a Kalevala és Szolzsenyicin műveinek magyarra fordítása, a skandináviai magyar diaszpóra hat évtizedes szolgálata, írói és irodalomnépszerűsítő munkássága elismeréseként, - kuratóriumunk ebben az esztendőben Önnek, Szente Imrének ítélte oda az egyik Márton Áron emlékérmet, melyhez ezúton is szívből gratulálunk.

Az ünnepélyes díjátadás 2008. december 5-én (pénteken) 17 órakor lesz az Eötvös Loránd Tudományegyetem Jogi Kari Dísztermében, Budapest, V. kerület, Egyetem tér 1-3.

Szeretettel kérjük, hogy személyes jelenlétével tisztelje meg ünnepségünket, s vegye át a kitüntetést.

Budapest, 2008. október 21.

 

Tisztelettel és nagyrabecsüléssel:

 

 Dr Petrik Béla  Bakos István 
 a kuratórium titkára  ügyvezető kurátor

 

 

Levél az Olvasóhoz

Levél az Olvasóhoz

Kedves Olvasó! 2024. október 24.
Kedves Híradó Olvasók! Örömmel jelentem – bár e mondat olvasásakor mindez nyilvánvalóvá válik –, hogy a Híradó végre újra megjelenik nyomtatásban is! Budapestről írom e sorokat, így az extrém forró, hosszú hőhullámoktól, trópusi éjszakáktól sújtott magyar nyár átvészelése után mondom,…
Tovább
Egy elfelejtett, igaz ember

Egy elfelejtett, igaz ember

Könyvespolc 2024. október 24.
Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti ellenállás elfelejtett hőse Különleges könyvbemutatóra került sor szeptember 19-én, Stockholmban, a Gamla Stanban működő Carlsson könyvkiadó (Carlsson Bokförlag) helyiségeiben. A bemutatót a kiadó szervezte, Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti…
Tovább
Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Képzőművészet 2024. október 24.
2024. május 31-én, dr. Feledy Balázs művészeti író és műkritikus megnyitóbeszédével és Orbán Dénes szaxofonjátékéval vette kezdetét Csikós Tibor Grafikai és festészeti folyamatok című kiállítása a budapesti Újpest Galériában. Sajnos az eseményen nem tudtam részt venni, azonban egy forró, júniusi…
Tovább

Támogasd újságunkat!

A Híradó a Svédországi Magyarok Országos Szövetségének rendszeresen megjelenő lapja.

A lap célja a Svédországban működő magyar egyesületek éltének bemutatása, a magyar nyelv és hagyományok ápolása valamint a kapcsolattartás az országban szétszórtan élő magyar olvasók között. Az újságot a tagegyesületekben tagdíjat fizető családok térítésmentesen kapják kézhez.

Annak ellenére, hogy a Híradó szerkesztősége önkéntes alapon végzi munkáját, az újság kiadásának költségei – a nyomdai költségek és a postázás – mégis jelentős anyagi terhet jelentenek a SMOSZ számára.

Kérjük, csatlakozz a Híradó Baráti Köréhez, és tagdíjad befizetésével támogasd az újság további megjelenését!

 

Éves tagsági díj családonként: 100 kr

A tagdíjat a következő számlára lehet befizetni:

Bankgiro 244-1590

Swish:

Swish


  

 

Nem kapta kézhez a Híradót?

 

Kimaradt Híradó szám esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket. Szerkesztőségünknek nincs módjában az elveszett, vagy nem kézbesített példányokat pótolni.

 

Címváltozás esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket, mert ők állítják össze és küldik el a tagság frissített névsorát a SMOSZ címlista felelősének.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Free Joomla templates by L.THEME