A Svédországi Magyarok Országos Szövetségének lapja
 

„Összefogás Székelyvarságért”, avagy hogyan sikerült Svédországból Erdélybe juttatni egy iskola felszerelését közösen

 

Azt hiszem, nem nagy szavakra, üres frázisokra van szükség, hanem elegendő becsületes emberek összefogása, hogy nagy dolgokat vihessünk véghez. Az „Összefogás Székelyvarságért" ilyen volt. 

 

 

Székelyvarságra érkezett a szállítmány

 

2012-ben történt, mikor pedig sokan azt hiszik, hogy az egyén gazdasági önmegvalósulása a tökéletes út. Mikor az emberek többsége abban hisz, hogy csak az létezik, ami körülötte van, akkor sikerült közös összefogással megvalósítani egy olyan missziót, ami − bátran mondhatjuk − példaértékű.

 

Egy svédországi magyar borlovagrend és egy magyarországi nonprofit alapítvány összefogott, hogy a székelyföldi tanyavilágban, Varságon jobbá tegye a gyerekek oktatási körülményeit. Sikerült. 

A tetteket nem elvárni kell mástól, hogy az majd segít, megteszi helyettünk, „nem az én dolgom”, hanem mindenkinek tennie kell, mert csak akkor születnek nagy dolgok.

Most ez megtörtént. A világban szétszóródott erdélyiek összefogtak. 

 

A Svédországban élő erdélyiek szóltak a Magyarországon élőknek, akik az erdelyimagyarok.comhonlapon keresztül mozgósítottak a világban élő minden jó szándékú magyar embert, hogy segítsenek eljuttatni a Svédországban fölöslegessé vált iskola-felszerelést négy székelyvarsági iskolába. Így összegyűlt a pénz is a szállítás lebonyolítására, és eljutott egy kamionnyi felszerelés oda, ahol szükség volt rá.

Kiderült, hogy vannak még gyerekek, akik őszintén tudnak örülni, nem egy iPad-nak, hanem egy egyszerű padnak is.

 

Nagy dolog volt. Ezt bizonyítja az is, hogy rengeteg újság írt róla (Magyar Nemzet, Esti Hírlap, Népújság, Székelyhon stb.) erről beszéltek a rádiók (Kossuth Rádió és sok más regionális adó), tv csatornák (Duna TV, MTV, Erdély TV, Udvarhely TV, stb.), rengeteg internetes portál vette át a hírt és közölte. Magyarország főkonzulja, dr. Zsigmond Barna is eljött Székelyvarságra, hogy részt vegyen az szállítmány átadásánál.

Azt valljuk, hogy közösen mindent elérhetünk, mindent megvalósíthatunk, csak ehhez kell a jó szándék és az összefogás.

 

Jelen akciónkkal egyenként nem tettünk sokat, de összességében nagyon is. Mi is hozzájárultunk, hogy talán azokból a tanyasi iskolából még sok kis Tamási Áron, Kós Károly vagy Bolyai indulhasson el, dicsőséget és elismerést szerezve ezzel Székelyföldnek és az erdélyi magyaroknak szerte a világban.

 

Bálint László

az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány elnöke

 

Fábián László

a Szt.Vince Borlovagrend elnöke

 

Levél az Olvasóhoz

Levél az Olvasóhoz

Kedves Olvasó! 2024. október 24.
Kedves Híradó Olvasók! Örömmel jelentem – bár e mondat olvasásakor mindez nyilvánvalóvá válik –, hogy a Híradó végre újra megjelenik nyomtatásban is! Budapestről írom e sorokat, így az extrém forró, hosszú hőhullámoktól, trópusi éjszakáktól sújtott magyar nyár átvészelése után mondom,…
Tovább
Egy elfelejtett, igaz ember

Egy elfelejtett, igaz ember

Könyvespolc 2024. október 24.
Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti ellenállás elfelejtett hőse Különleges könyvbemutatóra került sor szeptember 19-én, Stockholmban, a Gamla Stanban működő Carlsson könyvkiadó (Carlsson Bokförlag) helyiségeiben. A bemutatót a kiadó szervezte, Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti…
Tovább
Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Képzőművészet 2024. október 24.
2024. május 31-én, dr. Feledy Balázs művészeti író és műkritikus megnyitóbeszédével és Orbán Dénes szaxofonjátékéval vette kezdetét Csikós Tibor Grafikai és festészeti folyamatok című kiállítása a budapesti Újpest Galériában. Sajnos az eseményen nem tudtam részt venni, azonban egy forró, júniusi…
Tovább

Támogasd újságunkat!

A Híradó a Svédországi Magyarok Országos Szövetségének rendszeresen megjelenő lapja.

A lap célja a Svédországban működő magyar egyesületek éltének bemutatása, a magyar nyelv és hagyományok ápolása valamint a kapcsolattartás az országban szétszórtan élő magyar olvasók között. Az újságot a tagegyesületekben tagdíjat fizető családok térítésmentesen kapják kézhez.

Annak ellenére, hogy a Híradó szerkesztősége önkéntes alapon végzi munkáját, az újság kiadásának költségei – a nyomdai költségek és a postázás – mégis jelentős anyagi terhet jelentenek a SMOSZ számára.

Kérjük, csatlakozz a Híradó Baráti Köréhez, és tagdíjad befizetésével támogasd az újság további megjelenését!

 

Éves tagsági díj családonként: 100 kr

A tagdíjat a következő számlára lehet befizetni:

Bankgiro 244-1590

Swish:

Swish


  

 

Nem kapta kézhez a Híradót?

 

Kimaradt Híradó szám esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket. Szerkesztőségünknek nincs módjában az elveszett, vagy nem kézbesített példányokat pótolni.

 

Címváltozás esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket, mert ők állítják össze és küldik el a tagság frissített névsorát a SMOSZ címlista felelősének.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Free Joomla templates by L.THEME