A Svédországi Magyarok Országos Szövetségének lapja
 

Ülésezett a MÁÉRT Diaszpóra albizottsága

 

Március 26-án, szombaton került sor a Magyar Állandó Értekezlet Diaszpóra albizottságának ülésére a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumban. Az ülés után „A diaszpórában élő nyugati magyarság helyzete, a MÁÉRT új struktúrájában történő együttműködés” címmel tartott sajtótájékoztatót Répás Zsuzsanna Nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár és Bihari Szabolcs társelnök. 
 
11jun (34).jpg
Bihari Szabolcs, Répás Zsuzsanna.
Sajtófotó
 
Az előkészületeknél fontos szempont volt, hogy külön szervezet foglalkozzon a nyugati diaszpóra kérdésével – mondta Répás Zsuzsanna az ülés ebédszünetében rendezett sajtótájékoztatón. Hiszen – tette hozzá – a Kárpát-medencében, szórványban élő magyarokétól teljesen eltérő élethelyzettel találkoztunk. A helyettes államtitkár hangsúlyozta: olyan problémákkal szembesülhetünk, amelyek máshol nem jellemzők.
 
Répás Zsuzsa örömét fejezte ki az ernyőszervezetek aktív részvétele miatt, hiszen a mai alkalmon a szervezetek küldöttei elmondhatták: az ő mindennapi életükben mi jelent problémát.
Bihari Szabolcs rávilágított arra: az Albizottság egy teljesen új szerkezeti forma, ami része annak az ígéretnek, amit a magyar kormány megfogalmazott: az elkövetkező években szeretne a nyugati magyarság fennmaradására külön gondot fordítani.
Hozzátette: az egész albizottsági munkát a közös gondok feltérképezésére, kezelésére építették, mivel szeretnék elérni, hogy a magyar kormány illetékeseivel induljon el egy közös gondolkodás, ami – remélhetőleg – a közeljövőben mindkét fél számára gyümölcsöző lesz.
 
A társelnök kimelte: a nyugati magyarság megmaradásának három fontos pillére van, melyek megerősítése és a magyar nemzet vérkeringésébe kapcsolása kulcsfontosságú.
A külföldön született gyermekek továbbképzése, a nyugati magyar szervezetek munkája, illetve az egyházak támogatása mind fontos részei a jövőbeni céloknak – ismertette Bihari Szabolcs, hozzátéve: a nyugati magyarság elsősorban a tudomány területén, illetve a segélyszervezetek munkájának újrakoordinálásán keresztül tud segítséget nyújtani az országnak.
 
Délután folytatódik a munka, ahol már csak a nyugati magyarság képviselői lesznek együtt. Az említett témák részletes tárgyalását követően pedig céljuk egy olyan javaslat elkészítése, melyet az illetékes államtitkárság, illetve a kormány elé szeretnének terjeszteni.
 
 
Levél az Olvasóhoz

Levél az Olvasóhoz

Kedves Olvasó! 2024. október 24.
Kedves Híradó Olvasók! Örömmel jelentem – bár e mondat olvasásakor mindez nyilvánvalóvá válik –, hogy a Híradó végre újra megjelenik nyomtatásban is! Budapestről írom e sorokat, így az extrém forró, hosszú hőhullámoktól, trópusi éjszakáktól sújtott magyar nyár átvészelése után mondom,…
Tovább
Egy elfelejtett, igaz ember

Egy elfelejtett, igaz ember

Könyvespolc 2024. október 24.
Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti ellenállás elfelejtett hőse Különleges könyvbemutatóra került sor szeptember 19-én, Stockholmban, a Gamla Stanban működő Carlsson könyvkiadó (Carlsson Bokförlag) helyiségeiben. A bemutatót a kiadó szervezte, Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti…
Tovább
Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Képzőművészet 2024. október 24.
2024. május 31-én, dr. Feledy Balázs művészeti író és műkritikus megnyitóbeszédével és Orbán Dénes szaxofonjátékéval vette kezdetét Csikós Tibor Grafikai és festészeti folyamatok című kiállítása a budapesti Újpest Galériában. Sajnos az eseményen nem tudtam részt venni, azonban egy forró, júniusi…
Tovább

Támogasd újságunkat!

A Híradó a Svédországi Magyarok Országos Szövetségének rendszeresen megjelenő lapja.

A lap célja a Svédországban működő magyar egyesületek éltének bemutatása, a magyar nyelv és hagyományok ápolása valamint a kapcsolattartás az országban szétszórtan élő magyar olvasók között. Az újságot a tagegyesületekben tagdíjat fizető családok térítésmentesen kapják kézhez.

Annak ellenére, hogy a Híradó szerkesztősége önkéntes alapon végzi munkáját, az újság kiadásának költségei – a nyomdai költségek és a postázás – mégis jelentős anyagi terhet jelentenek a SMOSZ számára.

Kérjük, csatlakozz a Híradó Baráti Köréhez, és tagdíjad befizetésével támogasd az újság további megjelenését!

 

Éves tagsági díj családonként: 100 kr

A tagdíjat a következő számlára lehet befizetni:

Bankgiro 244-1590

Swish:

Swish


  

 

Nem kapta kézhez a Híradót?

 

Kimaradt Híradó szám esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket. Szerkesztőségünknek nincs módjában az elveszett, vagy nem kézbesített példányokat pótolni.

 

Címváltozás esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket, mert ők állítják össze és küldik el a tagság frissített névsorát a SMOSZ címlista felelősének.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Free Joomla templates by L.THEME