A Svédországi Magyarok Országos Szövetségének lapja
 

A Herczegh gyerekek tábori beszámolója

Péter (12 éves)

Hat hosszú, autóban töltött óra után megérkeztünk Hällebergába, a Kékvirág Táborba. Rövidesen kiderült, hogy melyik szobában és kikkel leszünk együtt. Vacsora után a szobámban pakolászva izgatottan vártam a szobatársaim érkezését. Miután mindenki megérkezett, kezdetét vette a tábori élet.

Másnap felhúztuk a svéd és magyar zászlót, elénekeltük a magyar Himnuszt és a Kékvirág indulót. Ezután megtudhattuk, hogy kikkel vagyunk egy csoportban. Több új gyerek és tanár is érkezett idén, akikkel megismerkedtünk. Számháborúztunk, fociztunk majd néptáncokat tanultunk és énekeltünk. Este 9 órakor volt  a lefekvés a kicsiknek, 10-kor a nagyoknak. Minden reggel volt egy rövid áhítat, ahol énekeltünk és sok hasznos dolgot hallottunk az Igén keresztül.

A csoportos foglalkozások egész héten Mátyás királyról és koráról szóltak. Rajzoltunk, feladatokat oldottunk meg ezzel kapcsolatban. Előadással is készültünk a záró délutánra, amit a szülők, rokonok megnéztek. Mindenkinek jutott szerep, és nagy tapsot kaptunk.

Szerintem az idei tábor nagyon jól sikerült. Sok új gyerek is jött. Az ételek és a helyben sütött kenyér is nagyon finom volt. Tóth Ildikó néni nyelvi feladatait sokan megoldották, cserébe finomságokat kaptunk.

Sajnos idén nem volt annyi focista, mint tavaly. Az tetszett a legjobban, hogy ostort fonhattunk és íjazhattunk.

Minden gyereknek ajánlom ezt a tábort!

 

Frici (10 éves)

Nagyon jó volt az idei tábor! Nekem az tetszett benne, hogy lehetett íjazni. Nagyon vicces és mulatságos volt a hét próba. Néhányszor lementünk a tóra is fürödni, bár egy kicsit hideg volt a víz. Nagyon színes és érdekes volt a Ki mit tud, ahol volt, aki hegedült, volt aki zongorázott, többen vicces előadást tartottak, és a felnőttek kórusban énekeltek. Mindenkinek: kicsiknek  és nagyoknak is ajánlom ezt a tábort!

 

Emília (8 éves)

Nagyon jó volt  a tábor! Sok barátot szereztem. Az étel szinte pezsgett a számban. A nyelvi játékért Ildikó nénitől kapott cukorka annyira finom volt, hogy még most is érzem az ízét, ha rágondolok. A hét próba  nagyon élvezetes volt, szükség volt az ügyességre. Azért ajánlom ezt a tábort, mert sokat lehet tanulni.

 

Anna (7 éves)

Jól éreztem magam a táborban. Császár Anna Rózával sokat játszottan. Az ételek kiválóak voltak!

 

István (5 éves)

Nekem a fürdés tetszett a legjobban, amikor lemehettünk a tóra és a kenuzás. Én még nem tudok evezni, de majd jövőre megtanulok, mert akkor is szeretnék elmenni a Kékvirág Táborba.

István kivételével a többiek leírták, István pedig tollba mondta, igaz nem húzta hosszúra.

Levél az Olvasóhoz

Levél az Olvasóhoz

Kedves Olvasó! 2025. március 10.
Kedves Híradó Olvasók! A tavaly márciusi Híradóban búcsúztam el Tóth Ildikótól – hihetetlenül gyorsan lepergett ez az egy év. Sajnos a mostani szám is több nekrológot rejt magában: az egyik Lázár Oszkárra, a Híradó egykori főszerkesztőjére, a másik pedig Dr.…
Tovább
David Lynch: A valóság peremvidékeinek Mestere

David Lynch: A valóság peremvidékeinek Mestere

Könyvespolc 2025. március 11.
Ég veled, Mester! – ezekkel a szavakkal búcsúztunk David Lynchtől, attól az alkotótól, aki nem csupán filmeket készített, hanem kapukat nyitott egy másik valóságba. Egy olyan művésztől, aki képeivel és hangjaival arra tanított, hogy a fény és a sötétség ugyanabból…
Tovább
A kő szeretete – 2. rész

A kő szeretete – 2. rész

Képzőművészet 2025. március 11.
Látogatás Tilajcsik Roland svédországi szobrászművész szabadtéri műtermében Az alábbiakban a kétrészes, Tilajcsik Roland szobrászművésszel 2024. április 8-án készült interjúsorozat második része olvasható. Az első rész a Híradó 2024. decemberi számának 22–25. oldalán, illetve a lap weboldalán érhető el. Kérdező: Csikós…
Tovább

Támogasd újságunkat!

A Híradó a Svédországi Magyarok Országos Szövetségének rendszeresen megjelenő lapja.

A lap célja a Svédországban működő magyar egyesületek éltének bemutatása, a magyar nyelv és hagyományok ápolása valamint a kapcsolattartás az országban szétszórtan élő magyar olvasók között. Az újságot a tagegyesületekben tagdíjat fizető családok térítésmentesen kapják kézhez.

Annak ellenére, hogy a Híradó szerkesztősége önkéntes alapon végzi munkáját, az újság kiadásának költségei – a nyomdai költségek és a postázás – mégis jelentős anyagi terhet jelentenek a SMOSZ számára.

Kérjük, csatlakozz a Híradó Baráti Köréhez, és tagdíjad befizetésével támogasd az újság további megjelenését!

 

Éves tagsági díj családonként: 100 kr

A tagdíjat a következő számlára lehet befizetni:

Bankgiro 244-1590

Swish:

Swish


  

 

Nem kapta kézhez a Híradót?

 

Kimaradt Híradó szám esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket. Szerkesztőségünknek nincs módjában az elveszett, vagy nem kézbesített példányokat pótolni.

 

Címváltozás esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket, mert ők állítják össze és küldik el a tagság frissített névsorát a SMOSZ címlista felelősének.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Free Joomla templates by L.THEME