A tavaszi közgyűlésen bemutatkozott hat magyar fiatal, akik akkor lelkesen meséltek a jövőbeli céljaikról és arról, hogy miképpen szeretnék a svédországi magyar fiatalokat egyesíteni. A közgyűlést követően ez a pár fiatal felkereste a SOMIT vezetőségét azzal a szándékkal, hogy szeretnének közös együttműködésben szervezni egy Ifi tábort a Hälleberga Tábortanyán.
Tapasztalat hiányában úgy gondolták, hogy úgy anyagi, mint szervezési segítségre szükségük lenne. Egy pár egyeztetés után sikerült közös erővel megszervezni a harmadik Ifi SOMIT-ot. A tábor, amelyre 18 és 35 év közötti fiatalokat invitáltunk, november 11–13. között került megrendezésre. Az élménygazdag tábor, bár nem volt telt házas, mégis egy sikeres hétvégét eredményezett. Elmondhatjuk, hogy az eredményes tábor köszönhető a résztvevő fiatalok érdeklődésének és a magyar közösséghez való tartozás igényének is. Többek számára ez volt az első találkozás a SOMIT világával, közösségével, azonban eljöttek „régi” SOMIT táborozók is.
Az élménydús tábornak köszönhetően egy emlékezetes hétvégén vehettek részt a svédországi magyar fiatalok, ahol a péntek estét humoros, ismerkedős játékokkal indítottuk be, amelynek célja az ismerkedésen túlmenően az volt, hogy egy jó alaphangulatot biztosítsunk a résztvevők számára. A visszajelzések alapján a fiataloknak külön tetszett, hogy a péntek esti vacsorát az Üvegtigrisből szolgálták fel. Az éjszakába nyúló péntek esti buli után, szombaton reggel finom illatokra ébredtek a tábor lakói, mivel bundáskenyér volt a reggeli menü. Ezúton is szeretnénk megköszönni a finom ételeket és a konyhai szolgálatot Urbán Renátának, valamint Csanádi Csaba és Szabó Gábor SOMIT vezetőségi tagoknak. Szombat délelőtt „Egy perc és nyersz” csapatvetélkedőn mérték össze magukat a fiatalok. Említésre méltó, hogy ez egy olyan programpont volt, ahol azoknak, akiknek még annyira nem volt alkalmuk megismerkedni egymással, megtehették a játékok alatt. Ebéd után, a délutáni órákban, Tóth Márton András nyelvész tartott egy interaktív előadást a magyar és svéd nyelv különbségeiről és hasonlóságairól. Ezúton is köszönjük Tóth Mártonnak a színes és magas színvonalú, interaktív előadást, amely sok felismerést, elgondolkodtató és új információt is hozott magával a nyelvekről. A szombati programsort egy roppant sikeres kétórás táncház zárta, amelyet Balogh Dávid Attila KCSP-ösztöndíjas tartott.
A tábort követően a résztvevő fiataloknak lehetőségük nyílt kitölteni egy kérdőívet, amelyben megoszthatták gondolataikat, megfogalmazhatták konstruktív kritikáikat a szervezők felé a fejlődés reményében. A visszajelzések alapján megemlítendő, hogy a fiatalok nagy érdeklődést mutattak a jövőben megtartandó ifi táborok iránt. A legközkedveltebb programpont a Tóth Márton András által tartott interaktív előadás volt. Ez a programpont nagyon nagy érdeklődésre tett szert és oly nagy hatással volt a hallgatóságra, hogy többször elhangzott, hogy ilyen jellegű értékes programot még szeretnének a fiatalok az elkövetkezendő ifi rendezvényeken is.
E tábor által ismét bebizonyosodott, hogy a magyar közösségnek és a közösséghez való tartozás érzésének nagy ereje van és hatással van a fiatalokra. Legfőképpen a rengeteg közös érdeklődési körre, motivációra, lelkesedésre gondolunk, ami érzékelhető volt ezen a táboron is. Kijelenthetjük, hogy ott van a fiatalokban az a lehetőség, fogékonyság, hogy egy lelkes, kitartó magyar közösségé formálódjanak.
Végül, de nem utolsósorban, szeretnénk még egyszer megköszönni a SOMIT vezetőségének segítségét. Külön köszönet Hartmann Barbarának, akihez bármikor fordulhattunk a tábor alatt, az imént említett konyhai kisegítőknek, valamint Bartos Attilának és Vermes Zsombornak. Továbbá köszönjük Kovács Lindának meg Bitay Zsoltnak, akiknek a háttérmunkában fontos szerepük volt. Végül megneveznénk azokat a fiatalokat is, akik a harmadik Ifi SOMIT megszervezésének kezdeményezői és szervezői voltak: Szász Katalin, Bereczky-Veress Rebeka, Tóth Márton András, Szűts Tamás, valamint jómagunk, Bartos-Imreh Boróka és Imreh Apolka.
Innen folytatjuk ugyanezzel a lelkesedéssel!