A Svédországi Magyarok Országos Szövetségének lapja
 

Áprilisi kufli-kalandok a göteborgi cserkészházban

Egészen Svédországig fújta a népszerű kuflikat a Tavaszi Szél

 

Az idei iHuset - Göteborgi Kultúr Napok keretében érkezett Svédországba Dániel András, a nemcsak a magyarországi, hanem a külhoni magyar gyermekek körében is rendkívül népszerű kufli-könyvek szerzője. Az elismert gyerekkönyvíró és illusztrátor az Írók Göteborgban rendezvénysorozat meghívottjaként a Backa Cserkészházban mesélt munkásságáról és jövőbeni terveiről április 15-én, vasárnap délután.

Dániel András ráadásul nem egyedül érkezett a foglalkozásra, hiszen elkísérte egyik „gyermeke”, Pofánka, a legpirosabb kufli is. Ha már eljött, rögtön játékra is invitálta a cserkészház fiatalabb és idősebb vendégeit Zsuppán Klaudia Kőrösi-ösztöndíjas segítségével. Bár kupac ezúttal nem állt rendelkezésére, Pofánka mégis sok kiváló búvóhelyet talált a közönség soraiban, így alaposan megizzasztotta azokat a bátor jelentkezőket, akik megtalálására vállalkoztak, a többiek „hideg-meleg” útmutatásai alapján.

A vidám bevezetést követően minden szempár a terem végében felállított kivetítőre szegeződött. Szülők és gyermekek egyaránt érdeklődve figyelték, ahogy a vásznon megelevenedik a hét fura kis kufli, akiknek legújabb hihetetlen és lehetetlen kalandját ezúttal maga Dániel András mesélte el a jelenlevőknek.

A délután a cserkészház kistermében folytatódott, ahol a göteborgi gyerekek Dániel András vezetésével terveztek és rajzoltak meg egy kifli alakú kufli-bolygót, természetesen annak minden „tartozékával” együtt. Sorra emelkedtek ki a földből a lila varázshegyek, csokoládévulkánok, varázsgomba-rétek és mágikus űrállomások. Valamint megjelent egy pirospozsgás, mosolygós, ámde igen gonosz bohóc is, a kuflik nagy ellensége. A nap végére pedig Pofánka is új barátra lelt, így nem utazott vissza Magyarországra, hanem az egyik legnépesebb Tavaszi Szél-família, a Bánhegyi-család tagja lett.

A kuflik fellépése mindenkiben mély nyomot hagyott, így egy héttel később, április 22-én újra visszatért hozzánk a hét vidám jóbarát, akiket ezúttal pálcikabábok formájában köszönthettünk viszont. Gyermekek és szüleik élvezettel vagdosták, színezték és ragasztották kedvenc mesehősük alakját, nemritkán ikrek is készültek egy-egy kufli-karakterből, amelyeket természetesen mindenki haza is vihetett magával, hogy így emlékezzen a mókás kis szerzetek göteborgi látogatására.

 

Dobos Tamás

 
Levél az Olvasóhoz

Levél az Olvasóhoz

Kedves Olvasó! 2024. október 24.
Kedves Híradó Olvasók! Örömmel jelentem – bár e mondat olvasásakor mindez nyilvánvalóvá válik –, hogy a Híradó végre újra megjelenik nyomtatásban is! Budapestről írom e sorokat, így az extrém forró, hosszú hőhullámoktól, trópusi éjszakáktól sújtott magyar nyár átvészelése után mondom,…
Tovább
Egy elfelejtett, igaz ember

Egy elfelejtett, igaz ember

Könyvespolc 2024. október 24.
Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti ellenállás elfelejtett hőse Különleges könyvbemutatóra került sor szeptember 19-én, Stockholmban, a Gamla Stanban működő Carlsson könyvkiadó (Carlsson Bokförlag) helyiségeiben. A bemutatót a kiadó szervezte, Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti…
Tovább
Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Képzőművészet 2024. október 24.
2024. május 31-én, dr. Feledy Balázs művészeti író és műkritikus megnyitóbeszédével és Orbán Dénes szaxofonjátékéval vette kezdetét Csikós Tibor Grafikai és festészeti folyamatok című kiállítása a budapesti Újpest Galériában. Sajnos az eseményen nem tudtam részt venni, azonban egy forró, júniusi…
Tovább

Támogasd újságunkat!

A Híradó a Svédországi Magyarok Országos Szövetségének rendszeresen megjelenő lapja.

A lap célja a Svédországban működő magyar egyesületek éltének bemutatása, a magyar nyelv és hagyományok ápolása valamint a kapcsolattartás az országban szétszórtan élő magyar olvasók között. Az újságot a tagegyesületekben tagdíjat fizető családok térítésmentesen kapják kézhez.

Annak ellenére, hogy a Híradó szerkesztősége önkéntes alapon végzi munkáját, az újság kiadásának költségei – a nyomdai költségek és a postázás – mégis jelentős anyagi terhet jelentenek a SMOSZ számára.

Kérjük, csatlakozz a Híradó Baráti Köréhez, és tagdíjad befizetésével támogasd az újság további megjelenését!

 

Éves tagsági díj családonként: 100 kr

A tagdíjat a következő számlára lehet befizetni:

Bankgiro 244-1590

Swish:

Swish


  

 

Nem kapta kézhez a Híradót?

 

Kimaradt Híradó szám esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket. Szerkesztőségünknek nincs módjában az elveszett, vagy nem kézbesített példányokat pótolni.

 

Címváltozás esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket, mert ők állítják össze és küldik el a tagság frissített névsorát a SMOSZ címlista felelősének.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Free Joomla templates by L.THEME