A Svédországi Magyarok Országos Szövetségének lapja
 

Patrubány Miklós göteborgi előadása

Patrubány Miklós 2000 óta a Magyarok Világszövetségének elnöke. Amikor először járt Göteborgban, egy zászlót ajándékozott a Kőrösi Csoma Sándor Művelődési Körnek. Ennek most van húsz éve.

- A zászló itt látható a falon – mondotta bevezetőjében Csata Attila, a Kőrösi elnöke.

Az előadót Jordáky Béla mutatta be a szép számban megjelent érdeklődőknek.

Az előadás címe trianoni megemlékezést ígért, hiszen hamarosan már száz éve, hogy a nagyhatalmak arról döntöttek, elveszik Magyarország területének kétharmad részét. Miután ebben a kérdésben pillanatnyilag legfeljebb szomorkodhatunk, ezért Patrubány Miklós előadása is elsősorban a magyarság eredetével, vándorlásaival és a honfoglalással foglalkozott. Hangsúlyozta azonban, hogy a teremben kiosztott kérdőíveken nevünkkel, aláírásainkkal jelezhetjük véleményünket országunk megcsonkításáról és az ítélkezők felelőtlenségéről. A világhálón is találunk erre lehetőséget.

Rengeteg izgalmas adatot kaptunk, ami az előadó hatalmas lexikális tudását, felkészültségét mutatja.

Megismerhettük a Kolozsvári Egyetem egykori professzorának nevét, aki egyik legjelesebb kutatója volt a magyarok őstörténetének. Baráth Tibor István Budapesten, Bécsben, Párizsban, majd pedig Montrealban tanult történelmet. A korai magyarok című kötetéből vásárolhattak a szerencsések, hiszen Patrubány Miklós nem hozhatott belőle végtelenül sok példányt. E sorok írója szerencsés volt. Azóta elolvastam, és mondhatom, nagyon érdekes, meglepetésekkel teli írás, még többször átolvasom majd. Másoknak is ajánlom.

Köszönjük Patrubány Miklós látogatását, előadását.

 

Maróti László

Levél az Olvasóhoz

Levél az Olvasóhoz

Kedves Olvasó! 2024. október 24.
Kedves Híradó Olvasók! Örömmel jelentem – bár e mondat olvasásakor mindez nyilvánvalóvá válik –, hogy a Híradó végre újra megjelenik nyomtatásban is! Budapestről írom e sorokat, így az extrém forró, hosszú hőhullámoktól, trópusi éjszakáktól sújtott magyar nyár átvészelése után mondom,…
Tovább
Egy elfelejtett, igaz ember

Egy elfelejtett, igaz ember

Könyvespolc 2024. október 24.
Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti ellenállás elfelejtett hőse Különleges könyvbemutatóra került sor szeptember 19-én, Stockholmban, a Gamla Stanban működő Carlsson könyvkiadó (Carlsson Bokförlag) helyiségeiben. A bemutatót a kiadó szervezte, Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti…
Tovább
Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Képzőművészet 2024. október 24.
2024. május 31-én, dr. Feledy Balázs művészeti író és műkritikus megnyitóbeszédével és Orbán Dénes szaxofonjátékéval vette kezdetét Csikós Tibor Grafikai és festészeti folyamatok című kiállítása a budapesti Újpest Galériában. Sajnos az eseményen nem tudtam részt venni, azonban egy forró, júniusi…
Tovább

Támogasd újságunkat!

A Híradó a Svédországi Magyarok Országos Szövetségének rendszeresen megjelenő lapja.

A lap célja a Svédországban működő magyar egyesületek éltének bemutatása, a magyar nyelv és hagyományok ápolása valamint a kapcsolattartás az országban szétszórtan élő magyar olvasók között. Az újságot a tagegyesületekben tagdíjat fizető családok térítésmentesen kapják kézhez.

Annak ellenére, hogy a Híradó szerkesztősége önkéntes alapon végzi munkáját, az újság kiadásának költségei – a nyomdai költségek és a postázás – mégis jelentős anyagi terhet jelentenek a SMOSZ számára.

Kérjük, csatlakozz a Híradó Baráti Köréhez, és tagdíjad befizetésével támogasd az újság további megjelenését!

 

Éves tagsági díj családonként: 100 kr

A tagdíjat a következő számlára lehet befizetni:

Bankgiro 244-1590

Swish:

Swish


  

 

Nem kapta kézhez a Híradót?

 

Kimaradt Híradó szám esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket. Szerkesztőségünknek nincs módjában az elveszett, vagy nem kézbesített példányokat pótolni.

 

Címváltozás esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket, mert ők állítják össze és küldik el a tagság frissített névsorát a SMOSZ címlista felelősének.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Free Joomla templates by L.THEME