Jó hírrel kezdem: vadonatúj rugós ágyak, új ágynemű, ruhásszekrények és éjjeliszekrények várják a Házban megszálló vendégeket! Mindezt sok belső és külső javítás és nagytakarítás előzte meg.
Ez év májusában rendkívüli közgyűlést hívott össze a SMOSZ az ingatlankezelőség vezetőségének megújítása érdekében. Kalocsi Margit, aki évtizedeken át a Magyar Ház Közösség elnökeként, majd az ingatlankezelőség megalakulása után annak elnökeként is rendkívüli tehetséggel és önfeláldozó munkával gondozta a Magyar Házat, családi okokból lemondott. A májusi közgyűlésen történt választás eredményeképpen az új elnök Móra Kálmán lett, a vezetőség új és régi tagjai pedig a következők: a SMOSZ képviseletében Budai Gábor és Markó László, az egyesületek képviseletében Dőry Imre , Feldőtő Sándor, Fejér András, Hajek Tamás, Köves Gizella (és Siebmanns Tünde, aki sajnos később lemondott). A munkacsoportokban részt vesznek Fónyad Péter, Kecskés Andrea, Miski-Török Ágnes és Szentkirályi Csaga. A közgyűlés leszögezte a legfontosabb és legsürgősebb tennivalókat. Az első vezetőségi gyűlésen a feladatokat is elosztottuk és a munka folytatódott.
Nagy gond volt a magas villanyszámla; ennek csökkentése érdekében az a döntés született, hogy a hűtők, de elsősorban a fagyasztószekrények számát csökkenteni kell, a régieket pedig ki kell dobni, mert sokat fogyasztanak. A konyhában már van is két új hűtőszekrény, a szállóvendégek ugyanis panaszkodtak, hogy egy hűtő nem elég, a fagyasztók számát a legszükségesebbre csökkentettük. A főzőkályha-állományt is fel kell újitani, mégpedig ésszerűen: energiatakarékos tűzhelyeket szeretnénk beszerezni. Az egyik legsürgősebb feladat, a tetőcserepek kijavítása már megtörtént.
Június végétől Móra Kálmán és csapata ”megszállta” a Magyar Házat. Vettek öt új rugósbetétes és négy fotel típusú ágyat, egyéb hálószobabútorokat, húsz új párnát. A padlóra két új szőnyeg került és természetesen pincétől padlásig nagytakarítással, festéssel frissítették fel az egész házat.
Az alábbiakban felsorolom azokat az önzetlenül, szorgalmasan dolgozó tagtársakat, akik padlót csiszoltak, mostak-vasaltak, bútorokat hoztak-vittek, ajtót festettek, tetőre másztak, elektromos berendezési tárgyakat szakértelemmel javítottak, szereltek, és persze takarítottak, ablakot mostak, a kertben dolgoztak - mindezt pedig saját koszton és saját költségen közlekedve...Nagyon sokan voltak, nem tudom betűrendbe szedni nevüket: Fejér András, Fejér Andrásné, Szűcs József (Bozó), Buzási Tibor, Köves Gizella, Móra Ildikó, Móra Kálmán, Burai Károly, Burai Károlyné, ifj. Sebestyén Gábor, Sebestyén Indira, Szentkirályi Gábor, Szentkirályi Henrietta, Tiglezán József, Tiglezán Csilla, Hajek Tamás, Steiner Katalin, Dőry Imre, Dőry Hugó, Takács Lajos, Klujber Ferenc, Tittenberger Erzsébet, Tittenberger József, Czerny Beatrix, Fekete Rozália, Maday Tünde, Maday Felix, Székely Gyöngyvér, Moldvay Ágnes, Balatoni Ilona, Mészáros Gabrielle, Gáspár Dániel, G. Kovács Péter, Balogh Anna (Panni), Balogh Péter, Balogh Gyula, Nagy Erika, Szemző Valéria, Kemenes István, Pap Attila, Tóth Péter (11½éves) és családja, Németh István, Antal Edgár és Antal Angéla.
Szeretnénk mindenki számára hangsúlyozni, hogy a Magyar Házban végzett munkájáért senki nem kap fizetést, kivéve, amikor profi vállalatot kell megbízni bizonyos munkák - például villany- vagy vízszerelés - elvégzésére. A sikerélmény a jutalom, az elimerő és dicsérő szavak jelentik a fizetséget. Elégedett vendégek lesznek a bizonyíték arra, hogy jó munkát végeztünk.
A szobákat/helyiségeket bérelni továbbra is ugyanúgy lehet a 08-26 77 34-es telefonszámon, hétköznap 10.00-20.00 óra között, Móra Kálmánnál. E-posta címünk: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. .Honlapunkról is elérhető ez a szolgáltatás: a www.smosz.org –ról a Magyar Ház Közösség honlapjára, majd a”szobafoglalás”-ra kell kattintani.
Az allergiásokra való tekintettel ezután semmilyen állatot nem szabad bevinni a Házba.
Az ingatlankezelőség bevételei nem fedezik a ház fenntartásának költségeit, ami durván számolva tavaly napi 400:- kr. volt. Azok az egyesületek, amelyek a házban tartják rendezvényeiket évi költséghozzájárulást fizetnek, de ez is kevés. Arra kérjük kedves honfitársainkat, elsősorban azokat, akik nem tudnak résztvenni a karbantartási munkákban, hogy adományaikkal támogassák a Magyar Ház fenntartását. Az adományokat a Pg: 12165-7 Ungerska Samverkan i Stockholm számlára lehet befizetni. Kérjük, tüntessék fel a feladót, és írják oda, hogy ”A Háznak”.
Szentkirályi Csaga
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.