Az idei tavasz nemcsak a természetben hozott némi változást, hanem a Boråsi Magyar Egyesület életét is új lendülettel töltötte fel.
A március 1-jén megtartott Tisztújító Közgyűlés eredményeként új vezetőségi tagok is bekerültek a csapatba, akik kreatív ötleteikkel robbantak be máris a svéd tavaszba. Az új, energikus és lendülettel teli fiatal vezetőségi tagok mellett a BME vezetősége még egy új és egyben fiatal segítővel gazdagodott a Kőrösi Csoma Sándor Programnak köszönhetően, Kőrösiné Forgó Ilona logopédus személyében. Ilona szinte azonnal beolvadt a vezetőség munkájába, és azóta is önzetlenül, szakértelemmel és rendkívüli odaadással támogatja az egyesület életének szervezését, programjait.
A Boråsi Magyar Egyesület újonnan megválasztott vezetősége: Dézsy Ildikó, Urbán Éva, Bitay Zsolt, Jánó Tibor, Katzer Éva, Petrásovits Mercédesz és Thoor Zsófia.
A Jelölőbizottság tagjai: Dézsy Gábor és Gubicsák Ildikó.
Revizorok: Dani Judit és Csulak Márta.
A leköszönő vezetőségtől részletes beszámolót hallhatott a Közgyűlés az előző évi tevékenységekről, pénztári beszámolóról, valamint az idei évi tervekről, melynek kiemelkedően fontos eleme az egyesület fiatalítása.
A BME vezetősége ezúton is háláját fejezte ki a leköszönő alelnöknek, Johansson Oscar Elődnek és Bitay Erzsébet vezetőségi tagnak a BME-re fordított, éveken át tartó áldozatos munkájukért.
Ilona szavaival összefoglalva a Boråsi Magyar Egyesület élete a következőképpen alakult az elmúlt két hónapban:
„A új kezdeményezések sikere máris tapasztalható, ugyanis már rögtön az első gyerekfoglalkozáson nyolc boråsi gyermek vett részt, melyre húsvétkor került sor, és melyet ösztöndíjasként én tartottam, hiszen logopédusként nagy tapasztalatom van a gyermekek magyar nyelvi fejlesztése terén. A mesés-dalos-mondókás foglalkozáson kisebb és nagyobb gyerekek egyaránt jól érezhették magukat, miközben felelevenítettük a magyar húsvéti hagyományokat. Ezt követte a másik fontos tavaszi ünnephez, az anyák napjához kapcsolódó gyerekfoglalkozás, melyre szintén sokan eljöttek, hogy szívhez szóló dallal és ajándékkal köszönthessék édesanyjukat.
Persze nemcsak a gyerkőcök számára volt izgalmas ez az időszak, hiszen számos, felnőtteknek szóló program is színesítette az egyesület életét. Ezen események szervezésében az alapos és újszerű ötletek egyesültek, ill. egészítették ki egymást a hosszú évek tapasztalatával. Ilyen rendezvény volt a nőnapi est is, ahol a nőket ünnepeltük ínycsiklandó lakomával, Activityvel és kvízjátékkal. Az est fénypontja volt, amikor a hölgyek megkapták az ajándékcsomagjukat, mely tartalmazott többek között egy gondosan kiválasztott egyedi kristálykövet, valamint szintén a
Mercédesz által kézzel varrt borsmenta illatú kézmelegítőt és hajgumit.
Az előhúsvéti ünneplés is rendkívül jó hangulatban telt, ahol a tagoknak köszönhetően szintén bőséges vacsorát ehettünk és a felnőttek, gyerekek egyaránt kipróbálhatták a hagyományos magyar tojásfestési technikát írókával vagy más néven kesicével. Ezeket a nehezen beszerezhető különleges kézműves eszközöket is Mercédesz készítette sajátkezűleg erre a rendezvényre, mely által gyönyörű hímes tojások készültek. A csúcspont mégis az »ajándékkapkodós« játék volt, ahol a 6-os kockadobással lehetett ajándékot nyerni, melyeket nagy meglepődések, ill. nevetések közepette egymás elől is el lehetett halászni. Például a kávé, kézkrém, illatos gyertya és a sör a legtöbbször elrabolt ajándékok között volt.
Úgy vélem, hogy a megújult vezetőség rendkívül sokrétű és érdekes programokat talál ki. Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy eseményről-eseményre egyre többen vagyunk. Így együtt igazán szép és felejthetetlen emlékeket tudunk gyűjteni.”
Végezetül még talán csak annyi fűzhető hozzá, hogy a Boråsi Magyar Egyesület újonnan megválasztott vezetősége önzetlenül, időt és energiát nem kímélve keményen dolgozik azért, hogy innovatív, kreatív és sokrétű programokat szervezzen a különféle korosztályok számára.
Fő célunk, hogy az Egyesület adta keretek által egy talpalatnyi helyet és lehetőséget biztosítsunk a Boråsban és vonzáskörében élő magyarok számára az ismerkedésre, valamint nem utolsó sorban az össze-, ill. hovatartozásra itt, a messzi idegenben.