Neked van Facebookod?!?!? – szokták megdöbbenve kérdezni a tanítványaim (hát igen, aki nem tudná, tanárként keresem a kenyerem). Az elején nem igazán tudtam eldönteni, hogy azért csodálkoznak ennyire, mert túl maradinak tartanak ahhoz, hogy nekem is legyen, vagy mert általában a felnőtteknek nem szokott Facebookja lenni, az csak a fiatalok kiváltsága. Azóta rájöttem, hogy nagyon sok felnőttnek van Facebookja, és még több kamasznak. Arra is rájöttem, hogy mióta az iskolában nyilvánossá lett, hogy fent vagyok a Facebookon, egyfajta státuszom lett tanítványaim körében, akik büszkén jelölnek be, és azt akarják, hogy az „ismerősük” legyek. Akartam végezni egy felmérést, hogy az általam ismert 14-20 éves korosztály képviselői közül körülbelül hány százalékuk Facebook felhasználó. Célom az volt, hogy tanulmányozzam a felhasználók és a nem-felhasználók véleményét. Sajnos, csak az egyik félt tudtam megszólaltatni, ugyanis egy kamaszt sem találtam, akinek ne lenne Facebookja. (Ezúton felhívást intézek azokhoz, akik ezt olvassák, és nincs Facebookjuk, hogy jelentkezzenek!)
Gondolom kitaláltátok már, hogy ez a Kamasztanya többek között a Facebookról, és annak hatásiról fog szólni. Mindemellett olvashatunk arról, hogy kik fogják képviselni Magyarországot az Eurovíziós dalfesztiválon, újra jelentkezik nyelvi rovatunk, a (pont).hu. Kamaszoldalaink hasábjait Tompa Eszter képei díszítik.
Reméljük, jól szórakoztok az oldal olvasása közben, és a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.címre továbbra is várom írásaitokat, kérdéseiteket, képeiteket, beszámolóitokat, rajzaitokat és minden mást, ami titeket érdekel.
Üdv,
Erika