A Svédországi Magyarok Országos Szövetségének lapja
 

Színes hétköznapok

 

Sokan megfordulnak utánam az utcán. Talán azt gondolják, hogy micsoda különös madár ez, mert furcsa s erős színekben virító ruhákban járok, és a hajam különböző feltűnő alkotásokban pompázik majdnem minden nap. Van, amikor tíz centis magastalpú cipőben járok, és fehér, bozontos raszta tincseim vannak, színes geometrikus formák jellemzik ruházatom rengeteg színes bizsuval. Máskor rózsaszín királykisasszony ruhában járok.
 
 
A stílusomat japán ”streetstyle”-nak hívják. Néhány éve a manga képregények felkeltették az érdeklődésem a japán nyelv, és később a japán kultúra iránt. Ahogy nőtt az érdeklődésem a japán kultúra iránt, úgy inspirált egyre jobban ez a stílus. 
Egy kicsit nehéz elmagyarázni, hogy pontosan milyen is ez, mivel a japán streetstyle keveri a modern és a hagyományos divatot. Vannak, akik egy konkrét stílust követnek, mint például a ouji, gyaru, decora, visual kei és a lolita stílust. Mások, mint például én is, keverik a különböző stílusokat, és azokból a saját kedvenceiket viselik.
A japán streetstyle különböző irányzatainak követői többé-kevésbé figyelemfelkeltőek. Az én kedvenc irányzataim tele vannak nagyon vidám, színes ruhákkal, frizurákkal és bizsukkal. Az inspirációt öltözékeimhez és frizuráimhoz többnyire különböző honlapokon és blogokon találom.
 
Szeretem a színeket és a ruhákat váratlan módon kombinálni, például vad rózsaszín és kék cuccokat együtt viselni, hozzá pedig nyakkendő, rövidnadrág és térdig érő zokni. 
Az ékszerek és bizsuk kötelező kellékei az öltözetemnek, nélkülük úgy érzem, hogy nem teljes a ruházatom. A hajamban mindig masnik vagy művirágok vannak, s maga a frizurám vagy hajviseletem változik. Különböző, a saját színesre festett hajamtól, a feltűzött hajkompozícióktól, a hajamba tűzött színes dreadlocks avagy raszta-tincsekig.
 
Sokan azt hiszik, hogy drága, márkás cuccokat veszek, s egy kisebb vagyont ráköltök a kinézetemre, de lényegében csak egy-két dolgom van, ami sok pénzbe került. A legtöbb ruhámat turkálókból és rendes boltokból, mint a H&M, a Gina Tricot vagy ehhez hasonló helyekről veszem, vagy én magam varrom, készíttetem őket. Hogyha valami nagyon különlegeset kívánok, az interneten keresztül külföldről megrendelem. A lényeg nem a márka, vagy hogy hol szerzem be, hanem a színesség,  a váratlan kombináció, a játékosság és a kreativitás. És én pont ezért szeretem a japán streetstyle-t!
Ha szeretnél a japán-streetstyle-ról és más japán stílusokról olvasni, ezeket a honlapokat ajánlom:
www.esztertompa.blogspot.se – ami a saját blogom vagy a
 
Tompa Eszter
 
Levél az Olvasóhoz

Levél az Olvasóhoz

Kedves Olvasó! 2024. október 24.
Kedves Híradó Olvasók! Örömmel jelentem – bár e mondat olvasásakor mindez nyilvánvalóvá válik –, hogy a Híradó végre újra megjelenik nyomtatásban is! Budapestről írom e sorokat, így az extrém forró, hosszú hőhullámoktól, trópusi éjszakáktól sújtott magyar nyár átvészelése után mondom,…
Tovább
Egy elfelejtett, igaz ember

Egy elfelejtett, igaz ember

Könyvespolc 2024. október 24.
Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti ellenállás elfelejtett hőse Különleges könyvbemutatóra került sor szeptember 19-én, Stockholmban, a Gamla Stanban működő Carlsson könyvkiadó (Carlsson Bokförlag) helyiségeiben. A bemutatót a kiadó szervezte, Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti…
Tovább
Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Képzőművészet 2024. október 24.
2024. május 31-én, dr. Feledy Balázs művészeti író és műkritikus megnyitóbeszédével és Orbán Dénes szaxofonjátékéval vette kezdetét Csikós Tibor Grafikai és festészeti folyamatok című kiállítása a budapesti Újpest Galériában. Sajnos az eseményen nem tudtam részt venni, azonban egy forró, júniusi…
Tovább

Támogasd újságunkat!

A Híradó a Svédországi Magyarok Országos Szövetségének rendszeresen megjelenő lapja.

A lap célja a Svédországban működő magyar egyesületek éltének bemutatása, a magyar nyelv és hagyományok ápolása valamint a kapcsolattartás az országban szétszórtan élő magyar olvasók között. Az újságot a tagegyesületekben tagdíjat fizető családok térítésmentesen kapják kézhez.

Annak ellenére, hogy a Híradó szerkesztősége önkéntes alapon végzi munkáját, az újság kiadásának költségei – a nyomdai költségek és a postázás – mégis jelentős anyagi terhet jelentenek a SMOSZ számára.

Kérjük, csatlakozz a Híradó Baráti Köréhez, és tagdíjad befizetésével támogasd az újság további megjelenését!

 

Éves tagsági díj családonként: 100 kr

A tagdíjat a következő számlára lehet befizetni:

Bankgiro 244-1590

Swish:

Swish


  

 

Nem kapta kézhez a Híradót?

 

Kimaradt Híradó szám esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket. Szerkesztőségünknek nincs módjában az elveszett, vagy nem kézbesített példányokat pótolni.

 

Címváltozás esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket, mert ők állítják össze és küldik el a tagság frissített névsorát a SMOSZ címlista felelősének.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Free Joomla templates by L.THEME