A Svédországi Magyarok Országos Szövetségének lapja
 

Alig várom már a jövő évi tábort!

 

 
A Kékvirág magyar nyelvi tábor, mint minden évben, az idén is nagyon jó volt. Nyolc napig tartott, de szerintem ez túl rövid. A táborban mindig az első nap a legjobb, mert akkor találkozhatok a barátaimmal, akiket már egy éve nem láttam. 
 
A nap, az ébresztő után, reggelivel kezdődött fél kilenckor, és azután mindenki rendbe rakta a szobáját, hogy jó pontot kapjanak a szoba-ellenőröktől. Az én szobámnak, melyben ötödmagammal laktam, a Gangnam Style nevet adtuk. Nagy örömünkre az ellenőrzők  minden nap mosolygós emberkefejjel jutalmazták a rendet. A szobaellenőrzés után reggeli áhítat volt, énekeltünk és bibliai történeteket hallgattuk. Ezután csoportfoglalkozáson vettünk részt, én a piros csoportba tartoztam, (13-16 évesek), Sanyi és Levente voltak a vezetőink. Az idei tábor témájáról, az Árpád-házi királyokról meséltek nekünk.
 
A táborban az egyik legjobb dolog a két Hétpróba volt. Az idén az egyiket benti terepen kellett csináljuk, mert sokat esett az eső. A számháború is nagyon jó volt, én ugyan minden háborút utálok, de ezt, a táborit, imádom!
Két este is volt disco. Hogy azok milyen jók voltak! Minden fiatal ott volt, táncolt és énekelt és nagyon-nagyon jó volt a hangulat!
 
Az utolsó nap  záró előadást tartottunk a szülőknek. A mi csoportunk az Árpád-házi királyokat játszotta. Minden csoporttag egy-egy Árpád-házi királyt alakított. Minden király a mennyben volt és facebookozott. A nagy Árpád gyűlésre hívta őket össze. A gyűlés megnyitásakor elénekeltük az Árpád-házi himnuszt, melyet Levente szerzett annak érdekében, hogy meg tudjuk tanulni a királyok neveit. Hiszen, azt mi is észrevettük már, hogy amit énekelve tanulunk meg, azt megjegyezzük. A találkozás örömére nektárral teli kupákkal koccintottunk. Megbeszéltük, hogy egy év múlva gyűlünk össze a következő gyűlésre, újra koccintottunk, ezúttal a jövőbeni találkozás örömére. Majd a találkozás tiszteletére. Aztán a gyűlés bezárása alkalmával is.  A sok nektár hatására a királyok rendre kiestek a mennyből. Ez volt a mi előadásunk, és mindenikünk imádta.
 
Az előadás után a tábor összes résztvevője a zászló körül gyülekezett, elénekeltük a Magyar Himnuszt, leengedtük a zászlót, s ezzel, sajnos az idei tábornak is vége lett. Alig várom már a jövő évi tábort!
 
Bálint Palmgren Tünde, 13 éves
 
Levél az Olvasóhoz

Levél az Olvasóhoz

Kedves Olvasó! 2024. október 24.
Kedves Híradó Olvasók! Örömmel jelentem – bár e mondat olvasásakor mindez nyilvánvalóvá válik –, hogy a Híradó végre újra megjelenik nyomtatásban is! Budapestről írom e sorokat, így az extrém forró, hosszú hőhullámoktól, trópusi éjszakáktól sújtott magyar nyár átvészelése után mondom,…
Tovább
Egy elfelejtett, igaz ember

Egy elfelejtett, igaz ember

Könyvespolc 2024. október 24.
Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti ellenállás elfelejtett hőse Különleges könyvbemutatóra került sor szeptember 19-én, Stockholmban, a Gamla Stanban működő Carlsson könyvkiadó (Carlsson Bokförlag) helyiségeiben. A bemutatót a kiadó szervezte, Hardi-Kovács Gellért: Soós Géza, az 1944. évi nemzeti…
Tovább
Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Csikós Tibor: Grafikai és festészeti folyamatok

Képzőművészet 2024. október 24.
2024. május 31-én, dr. Feledy Balázs művészeti író és műkritikus megnyitóbeszédével és Orbán Dénes szaxofonjátékéval vette kezdetét Csikós Tibor Grafikai és festészeti folyamatok című kiállítása a budapesti Újpest Galériában. Sajnos az eseményen nem tudtam részt venni, azonban egy forró, júniusi…
Tovább

Támogasd újságunkat!

A Híradó a Svédországi Magyarok Országos Szövetségének rendszeresen megjelenő lapja.

A lap célja a Svédországban működő magyar egyesületek éltének bemutatása, a magyar nyelv és hagyományok ápolása valamint a kapcsolattartás az országban szétszórtan élő magyar olvasók között. Az újságot a tagegyesületekben tagdíjat fizető családok térítésmentesen kapják kézhez.

Annak ellenére, hogy a Híradó szerkesztősége önkéntes alapon végzi munkáját, az újság kiadásának költségei – a nyomdai költségek és a postázás – mégis jelentős anyagi terhet jelentenek a SMOSZ számára.

Kérjük, csatlakozz a Híradó Baráti Köréhez, és tagdíjad befizetésével támogasd az újság további megjelenését!

 

Éves tagsági díj családonként: 100 kr

A tagdíjat a következő számlára lehet befizetni:

Bankgiro 244-1590

Swish:

Swish


  

 

Nem kapta kézhez a Híradót?

 

Kimaradt Híradó szám esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket. Szerkesztőségünknek nincs módjában az elveszett, vagy nem kézbesített példányokat pótolni.

 

Címváltozás esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket, mert ők állítják össze és küldik el a tagság frissített névsorát a SMOSZ címlista felelősének.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Free Joomla templates by L.THEME