A Svédországi Magyarok Országos Szövetségének lapja
 

A jönköpingi gyermekfoglalkozásokról

 

A Jönköpingi Magyar Egyesület immár többéves hagyományra visszatekintve összefogja a Jönköping és környékén élő magyar származású gyermekeket. Igen, valóban így indul az egyesületi beszámolónk, de mi is történt nálunk mostanában?


Két lelkes vezetőségi tagunk, Kiss Kati és Szőcs Laci személyében olyan munkatársakra találtunk, akik nemcsak a gyermekek szeretetét és a szülök bizalmát nyerték el, hanem kiépítettek egy igazi csapatszellemet is. Nem is lehet csodálkozni, hogy gyermekeink már alig várják, hogy újra találkozhassanak, megoszthassák egymással élményeiket, együtt játszhassanak. Egyre többen és többen jövünk össze, szülők és gyermekek, hol az öxnehagai Forum termeiben, hol Tångagärdén a Magyar Protestáns Gyülekezeti Otthonban, hol egyszerűen csak egy környékbeli kirándulás alkalmával. A találkozók sikere nagy részben köszönhető Laci cserkészvezetői tapasztalatainak, találékonyságának, és Kati ötletes, fantáziadús csoportfoglalkozásainak. De a szülőket se felejtsük el, hiszen az ő segítségük, lelkesedésük nélkül a legjobban előkészített pedagógiai munka is csődöt mondhat.

 

Anyukák, apukák igazi csapatszellemben vesznek részt minden foglalkozáson. Ha kell, akkor a tábortűzhöz rőzsét szednek, bográcsgulyást főznek, kézműves foglalkozáskor gyertyát öntenek, rajzolnak, festenek - kicsik és nagyok együtt. Persze a fergeteges focimeccseket se felejtsük el, ahol a kislányok apukájukkal mérik össze tudásukat, a fiúk pedig mindent beleadva egy új Zlatan bravúrjait csillogtatják.
 

Mit is szeretnénk elérni ezekkel a gyermekfoglalkozásokkal? Kérdezhetnénk. Igen, immár többéves hagyományra visszatekintve összefogni a Jönköping és környékén élő magyar származású gyermekeket. Érezzék és éljék át, hogy mit jelent a saját anyanyelvükön játszani, örülni, együtt lenni. Mindez beágyazva szüleik, őseik kulturális hagyatékába, szokásrendszerébe. Egyszóval lehetőséget szeretnénk adni, hogy magyarságtudatukat erősíthessék, magyarok maradjanak egy modern svéd társadalomban, amelynek egyébként teljes jogú tagjai.

 

Boström Nadler Mariann

Levél az Olvasóhoz

Levél az Olvasóhoz

Kedves Olvasó! 2024. december 14.
Kedves Híradó Olvasók! Most már igazán itt van a legsötétebb évszak, de közeleg a karácsony és a téli napforduló is, amikor lassan győzedelmeskedik a fény a sötétség felett. Készíthetjük az adventi koszorút is, hiszen hamarosan meggyújthatjuk rajta az első gyertyát.…
Tovább
A Világfa

A Világfa

Könyvespolc 2024. december 14.
A Világfa, vagy Életfa szimbóluma mély gyökerekkel rendelkezik a világ számos kultúrájában és spirituális hagyományában. Ez az archetípus nem csupán egy fa képét jeleníti meg, hanem az univerzum szerkezetét, a létezés különböző szintjeinek összekapcsolódását és a spirituális utazás lehetőségét is.…
Tovább
A kő szeretete – Látogatás Tilajcsik Roland svédországi szobrászművész szabadtéri műtermében

A kő szeretete – Látogatás Tilajcsik Roland svédországi szobrászművész szabadtéri műtermében

Képzőművészet 2024. december 16.
Tilajcsik Roland munkásságára és műveire a Göteborgi helyi sajtó (GP) hasábjain keresztül lettem figyelmes, úgy másfél, két évtizede. Az egyik gránitszobra helyet kapott egy lakótelep terén. A fotóról rögtön leolvasható volt, hogy nem akármilyen szobrászművész munkáját avatták fel. A férfihát-akt…
Tovább

Támogasd újságunkat!

A Híradó a Svédországi Magyarok Országos Szövetségének rendszeresen megjelenő lapja.

A lap célja a Svédországban működő magyar egyesületek éltének bemutatása, a magyar nyelv és hagyományok ápolása valamint a kapcsolattartás az országban szétszórtan élő magyar olvasók között. Az újságot a tagegyesületekben tagdíjat fizető családok térítésmentesen kapják kézhez.

Annak ellenére, hogy a Híradó szerkesztősége önkéntes alapon végzi munkáját, az újság kiadásának költségei – a nyomdai költségek és a postázás – mégis jelentős anyagi terhet jelentenek a SMOSZ számára.

Kérjük, csatlakozz a Híradó Baráti Köréhez, és tagdíjad befizetésével támogasd az újság további megjelenését!

 

Éves tagsági díj családonként: 100 kr

A tagdíjat a következő számlára lehet befizetni:

Bankgiro 244-1590

Swish:

Swish


  

 

Nem kapta kézhez a Híradót?

 

Kimaradt Híradó szám esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket. Szerkesztőségünknek nincs módjában az elveszett, vagy nem kézbesített példányokat pótolni.

 

Címváltozás esetén kérjük, értesítsék egyesületi elnöküket, mert ők állítják össze és küldik el a tagság frissített névsorát a SMOSZ címlista felelősének.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Free Joomla templates by L.THEME